Nejbližší akce:

Co jsme dělali v poslední době:

• 18.8. - V sobotu 18.srpna na žádost starosty obce (v reakci na dlouhotrvající sucho a zákaz čerpání vody z povrchových zdrojů) sedm členů našeho sboru provádělo zalévaní fotbalového hříště TJ Sokol Skalice. Vodu jsme čerpali ze dvou studen z hloubky až osm metrů. Celkem jsme na hřiště přepravili 25 000 litrů vody.
  • 4.8. - Posezení na hasičské zbrojnici
  • 13.7. - Školení jednotky + výcvik jednotky
  • 25. - 27.6. - pouťové posezení na hasičské zbrojnici
  • 12.5. - sběr elektrošrotu na hasičské zbrojnici
  • 30.4. - pálení čarodejnic - vydařená akce, dobré počasí
  • 19.4. - Sběr železného šrotu
  • 8.3. - Vyjela naše jednotka na technickou pomoc (činnost jednotky) - zatopený sklep Skalice nad Svitavou směr Jabloňany. Při příjezdu na místo události průzkumem zjištěno zatopený sklep cca 1m. Na odčerpání postupně nasazeno plovoucí i kalové čerpadlo.
  • 24.2. - Okrskový hasičský ples ve Voděradech
  • 13.1. - Výroční valná hromada
  • 9.12. - Pilařský výcvik členů jednotky - na žádost starosty obce naše jednotka provedla vykácení stromů ve Školní ulici
  • 3.12. - Adventní polévka na hasičské zbrojnici - Mladí hasiči
  • 1.11. - Sběr papíru Mladí hasiči - 1500kg
  • 28.10. - Výcvik nositelů dýchací techniky, výcvik byl zaměřen na orientaci v zakouřeném prostoru a evakuaci osoby
  • 21.10. - Školení výjezdové jednotky
  • 21.10. - Sběr elektroodpadu na hasičské zbrojnici
  • 23.9. - soutěž v požárním útoku mikroregionu Svitava v Újezdě u Boskovic. Soutěž probíhala s příjezdem a následným vytahováním všeho vybavení z přívěsu. Naše družstvo obsadilo nepopulární 4. místo za družstvy Újezdu, Chrudichrom a Lhoty Rapotiny.
  • 30.8. - výjezd JSDH na požár lokomotivy na nádraží ve Skalici
  • 26.8. - posezení na hasičské zbrojnici
  • 15.7. - posezení na hasičské zbrojnici - makrely od hada
  • 15.-16.6. - účast členů Menšík,Novák,Šumský,Burgr V. na kurzu Nositel dýchací techniky ve školícím zařízení v Tišnově.
  • 11.6. - historicky první výcvik členů JSDH v dýchací technice
  • 10.6. - Oslavy výročí 110 let SDH Jabloňany - ukázka s Tatrou 805.
  • 10.5. - sběr papíru - Mladí hasiči

Zpráva o činnosti SDH Skalice za rok 2015

14.června 2014 - Oslavy 110 let od založení našeho sboru. Všechno začalo už v pátek večer, kdy jsme měli na hasičské zbrojnici slavnostní Valnou hromadu, kde jsme předávali čestné uznání zasloužilým členům.  V sobotu od jedné hodiny pak začaly oslavy naplno. Ve Skalici na návsi se nám představili hasiči z Bořitova, Voděrad, Drnovic, Jabloňan, Újezdu u Boskovic, Doubravice a v neposlední řadě i samotní hasiči ze Skalice. Poté jeden z našich členů předvedl ukázku hašení - nehašení rozpáleného oleje.  Třešničkou na dortu byl příjezd Policie ČR na motocyklech BMW 1150GS a ukázka vyprošťování osob z havarovaného vozidla, kterou nám předvedli profesionální hasiči z Boskovic a Kunštátu ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou Boskovice. Počasí nám přálo, téměř všechno se vypilo, úplně všechno z udírny se snědlo a tak si myslím, že tuhle akci můžeme považovat za vydařenou. Níže jsou odkazy na alba s fotkama z této akce. První odkaz je na fotky Michala Šenkýře a druhý je na fotky Vladimíra Bartáka st.