Nejbližší akce:

1.11. - sběr papíru pořádaný mladými hasiči

21.10. - sběr elktroodpadu na hasičské zbrojnici 8:00 - 11:00

Co jsme dělali v poslední době:

• 23.9. - soutěž v požárním útoku mikroregionu Svitava v Újezdě u Boskovic. Soutěž probíhala s příjezdem a následným vytahováním všeho vybavení z přívěsu. Naše družstvo obsadilo nepopulární 4. místo za družstvy Újezdu, Chrudichrom a Lhoty Rapotiny.
  • 30.8. - výjezd JSDH na požár lokomotivy na nádraží ve Skalici
  • 26.8. - posezení na hasičské zbrojnici
  • 15.7. - posezení na hasičské zbrojnici - makrely od hada
  • 15.-16.6. - účast členů Menšík,Novák,Šumský,Burgr V. na kurzu Nositel dýchací techniky ve školícím zařízení v Tišnově.
  • 11.6. - historicky první výcvik členů JSDH v dýchací technice
  • 10.6. - Oslavy výročí 110 let SDH Jabloňany - ukázka s Tatrou 805.
  • 10.5. - sběr papíru - Mladí hasiči
  • 6.5. - sběr elektrošrotu
  • 3.5. - sběr železného šrotu
  • 30.4. - pálení čarodejnic
  • 12.4. - Čestná stráž na pohřbu našeho bratra Antonína Mazala.         Čest jeho památce..
  • 25.2. - Okrsková výroční schůze Obora
  • 13.2. - Školení výjezdové jednotky
  • 4.2. - Okrskový hasičský ples na Oboře
  • 15.1. - Výroční schůze SDH Skalice
  • 5.1. - Z prostředků SDH zakoupeny 3 kusy dýchacích přístrojů Saturn S7.
  • 28.11. - Taktické cvičení jednotek PO na požár ve skladu společnosti Helivo. Účastnily se jednotky HZS Boskovice, Kunštát a JSDH Skalice nad Svitavou, Svitávka.

Zpráva o činnosti SDH Skalice za rok 2015

14.června 2014 - Oslavy 110 let od založení našeho sboru. Všechno začalo už v pátek večer, kdy jsme měli na hasičské zbrojnici slavnostní Valnou hromadu, kde jsme předávali čestné uznání zasloužilým členům.  V sobotu od jedné hodiny pak začaly oslavy naplno. Ve Skalici na návsi se nám představili hasiči z Bořitova, Voděrad, Drnovic, Jabloňan, Újezdu u Boskovic, Doubravice a v neposlední řadě i samotní hasiči ze Skalice. Poté jeden z našich členů předvedl ukázku hašení - nehašení rozpáleného oleje.  Třešničkou na dortu byl příjezd Policie ČR na motocyklech BMW 1150GS a ukázka vyprošťování osob z havarovaného vozidla, kterou nám předvedli profesionální hasiči z Boskovic a Kunštátu ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou Boskovice. Počasí nám přálo, téměř všechno se vypilo, úplně všechno z udírny se snědlo a tak si myslím, že tuhle akci můžeme považovat za vydařenou. Níže jsou odkazy na alba s fotkama z této akce. První odkaz je na fotky Michala Šenkýře a druhý je na fotky Vladimíra Bartáka st.